Uponori nutikas põrandakütte automaatikasüsteem Smatrix Pulse

17.08.2021 22:00
Uponori uusim põrandakütte automaatikalahendus Smatrix Pulse kasutab varasema puutepaneeli kaudu juhtimise asemel Smatrix Pulse mobiilirakendust, mille abil saab põrandaküttesüsteemi hallata läbi nutitelefoni või tahvelarvuti.

Uponor Smatrix Pulse’i väljatöötamisel on hoolikalt arvestatud nii lõpptarbija kui ka paigaldaja huvidega.

  • Koduomaniku elu teeb uus süsteem eriti mugavaks: seda on lihtne kasutada, see säästab energiat ja ühildub ka muude mugavusautomaatika ja Targa kodu lahendustega. Juhtida saab ventilatsiooni, õhukuivatit, elektrilist põrandakütet, radiaatoriventiile, samuti on võimalik integratsioon soojuspumpadega ning ohjata põrandajahutust.
  • Paigaldajal on süsteemi hõlbus paigaldada ja seadistada. Kaugligipääsu kaudu on võimalik süsteemi hooldada ka distantsilt.

Smatrix Pulse täiendab senist Smatrixi sarja

Kõik Smatrixi tootesarja eelnevalt kuulunud termostaadid ühilduvad uue Smatrix Pulse’iga, samuti säilivad kõik senised omadused (näiteks olulist energiasäästu andev automaatne tasakaalustus).

Lisandunud on aga mitu olulist funktsiooni, mis teeb Smatrix Pulse´st ainulaadse põrandakütte automaatika. Smatrix Pulse ühendub nüüd üle pilveteenuse ka soojuspumpadega, edastades toatermostaatidelt saadud temperatuuriinfo soojuspumbale ja muutes pumba staatilise küttekõvera dünaamiliseks. See omakorda lubab soojuspumbal veelgi täpsemalt reguleerida pealevoolutemperatuuri arvestades nüüd lisaks paigaldusel valitud küttekõverale ja hetke välistemperatuurile ka temperatuure kõigis tubades. Selle tulemusena on küttekõver pidevalt muutuv, lisades mugavust ja vähendades energiakulu. Lisaks on Smatrix Pulse´i süsteemi võimalik ühendada muude targa kodu lahendustega (nagu Amazon Alexa ja Google Home) ja kasutada seda ka põranda kaudu jahutamisel.

Peamised komponendid ja seadistamine

Smatrix Pulse’i süsteem jaguneb kaheks:
Juhtmevabade termostaatidega või juhtmega termostaatidega süsteem, mille põhikomponendid on

  • kontroller, kas Wave Pulse või Base Pulse;
  • ühendusmoodul R-208 ja
  • vabalt valitud Smatrixi termostaadid.

ÜÜhendusmooduli saab siduda ja äpi kaudu juhtida kuni nelja kontrollerit. Süsteemi konfigureerimiseks tuleb alla laadida Uponor Smatrix Pulse’i mobiilirakendus. Edasise tegevuse juhised kuvatakse mobiiltelefoni või tahvelarvuti ekraanil.

Esmaseks seadistamiseks ei ole internetiühendus vajalik, telefon suhtleb kontrolleriga kohtvõrgus. Juhtmevabad termostaadid kasutavad kontrolleriga suhtlemisel raadioühendust. Süsteemi kõigi funktsioonide kasutamiseks on vajalik luua tasuta pilvekonto ja ühendada süsteem internetiga ( üle Wi-Fi või võrgukaabli kaudu.

Kui kliendil on paigaldatud teise tootja kollektor, saab Retrofit ajami abil ühendada uue Uponor Smatrix Pulse süsteem ka olemasoleva kollektoriga.

Kaugligipääsu lubamine

Smatrix Pulse muudab koduse elu paindlikumaks ja mugavamaks. Nimelt võivad kodu küttesüsteemi juhtimiseks saada täieliku või piiratud kaugjuurdepääsu kõik pereliikmed. Ühtlasi on võimalik hallata samast nutiseadmest mitut paigaldist, näiteks suvekodu.

Kaugligipääs muudab lihtsamaks ka koduomaniku ja paigaldaja vahelise koostöö: andes paigaldajale probleemi korral süsteemile ajutine juurdepääs, võimaldab see kiiret vea tuvastust, süsteemi ümber seadistust või koduomanikku juhendamist distantsilt andes olulise ajavõidu.

2020-sisupildid-Smatrix Pulse-stardikompekt-1

Valikus on kaks stardikomplekti

Smatrix Pulse’i stardipakett on soodsa hinnaga alustus komplekt, mida saab vajadusel lisatermostaatidega täiendada:

  • Stardikomplekt S sisaldab kontrollerit (kas Wave Pulse või Base Pulse), ühendusmoodulit R-208 ja kolme Style’i termostaati. Vaata e-poest

  • Stardikomplekt L sisaldab kaht kontrollerit, ühendusmoodulit R-208 ja viit Style’i termostaati. Vaata e-poest

Kogu Uponor Smatrix Pulse’i tootevalik on müügil Onnineni esindustes ja e-poes

Tekkis huvi - võta ühendust meie [müügimeeskonnaga](https://www.onninen.ee/kontakt#kute-vesi "onninen kute-vesi meeskonna kontaktid").