Uponori nutikas põrandakütte automaatikasüsteem Smatrix Pulse

05.11.2020 22:00
Uponori uusim põrandakütte automaatikalahendus Smatrix Pulse on juba üle aasta nii kasutajate kui selle paigaldajate elu mugavamaks muutnud. Selles süsteemis ei kasutata enam puuteliidest: kogu seadistus ja juhtimine toimub nutiseadmest, mis võimaldab põrandaküttesüsteemi kodust eemal olles hallata kui ka paigaldajale kaugligipääsu võimaldada.

Uponor Smatrix Pulse’i väljatöötamisel on hoolikalt arvestatud nii lõpptarbija kui ka paigaldaja huvidega.

  • Koduomaniku elu teeb uus süsteem eriti mugavaks: lihtne kasutada, säästab energiat ja ühildub nüüd ka muude mugavusautomaatika ja Targa kodu süsteemidega. Smatrix Pulse äpist on võimalik juhtida näiteks ka ventilatsiooni, õhukuivatit, elektrilist põrandakütet jne.
  • Paigaldajal on süsteemi kerge paigaldada ja seadistada, ka hilisem hooldus ja teenindamine on muudetud hõlpsamaks näiteks kaugligipääsu lubamise kaudu.

Smatrix Pulse täiendab senist Smatrixi sarja

Kõik Smatrixi tootesarja eelnevalt kuulunud termostaadid ja releemoodul ühilduvad Smatrix Pulse’iga, samuti säilivad kõik senised funktsioonid (näiteks olulist energiasäästu andev automaatne tasakaalustus).

Lisandunud on aga mitu olulist funktsiooni, mis teeb Smatrix Pulse´st ainulaadse põrandakütte automaatika. Smatrix Pulse´i süsteemi on võimalik ühendada muude targa kodu lahendustega (nagu Amazon Alexa ja Google Home) pilveteenuse kaudu. Samuti on võimalik anda kaugligipääs kolmandale osapoolele.

Uponor Smatrix Pulse’i seadistamine ja igapäevane juhtimine toimub kas iPhone’i või Androidi mobiilseadme rakenduses.

Peamised komponendid ja seadistamine

Smatrix Pulse’i süsteemi põhikomponendid on kontroller, kas Wave Pulse või Base Pulse; (vb Onnshop link ka neile siia?)

  • kontroller, kas Wave Pulse või Base Pulse;
  • ühendusmoodul R-208 ja
  • vabalt valitud Smatrixi termostaadid.

Ühendusmooduli saab siduda kuni kolme kontrolleriga. Süsteemi konfigureerimiseks tuleb alla laadida Uponor Smatrix Pulse’i äpp ja selle kaudu süsteem registreerida. Edasise tegevuse juhised kuvatakse juba mobiiltelefoni või tahvelarvuti ekraanil.

Kui paigalduskohas puudub interneti püsiühendus, luuakse ühendusmooduli R-208 abi kohalikWi-Fi-ühenduspunkt, mis võimaldab süsteemi esialgsed seadistused ära teha. Funktsionaalsus on sellisel juhul piiratud.

Teine piiratud funktsionaalsusega võimalus on konfigureerida süsteem Wi-Fi-ruuteri kaudu. Ruuter ja ühendusmoodul saavad omavahel ühenduses olla kas võrgukaabli või Wi-Fi abil.

Süsteemi kõigi funktsioonide seadistamiseks ja kasutamiseks on vaja korralikku interneti püsiühendust.

Kui kliendil on Uponori varasem või teise tootja kollektor, saab adapteritega Retrofit ajami abil ühendada uue Uponor Smatrix Pulse süsteemi ka olemasoleva kollektoriga.

Kaugligipääsu lubamine Uponori pilve kaudu

Smatrix Pulse muudab koduse elu paindlikumaks ja mugavamaks. Nimelt võivad kodu küttesüsteemi juhtimiseks saada täieliku või piiratud kaugjuurdepääsu kõik pereliikmed. Ühtlasi on võimalik hallata samast nutiseadmest nii kodu kui ka suvekodu süsteeme.

Kaugligipääs muudab lihtsamaks ka koduomaniku ja paigaldaja vahelise koostöö: kui anda paigaldajale probleemi korral ajutine juurdepääs, saab ta kohale tulemata vea kiiresti tuvastada, vajaduse korral kaugteenusena süsteemi ümber seadistada või koduomanikku probleemi lahendamisel juhendada. See annab paigaldajale olulise ajavõidu.

2020-sisupildid-Smatrix Pulse-stardikompekt-1

Valikus on kaks stardikomplekti

Smatrix Pulse’i süsteemi soetamine on kliendi jaoks mugavamaks muudetud:

  • Stardikomplekt S sisaldab kontrollerit (kas Wave Pulse või Base Pulse), ühendusmoodulit R-208 ja kolme Style’i termostaati. Vaata e-poest

  • Stardikomplekt L sisaldab kaht kontrollerit, ühendusmoodulit R-208 ja viit Style’i termostaati. Vaata e-poest

Kogu Uponor Smatrix Pulse’i tootevalik on müügil Onnineni esindustes ja e-poes

Tekkis huvi - võta ühendust meie (https://www.onninen.ee/kontakt#kute-vesi "onninen kute-vesi meeskonna kontaktid").