8 nõuannet ventilatsiooniagregaadi töö tagamiseks külma ilmaga

22.01.2024 22:00
Väga madalad temperatuurid mõistagi mõjutavad suuremal või vähemal määral kõikide tehniliste seadmete tööd. Kuid vähe on räägitud sellest, kuidas väga külm ilm mõjutab ventilatsiooniagregaate ning kuidas sellise ilma korral tagada soojusvahetiga ventilatsiooniagregaadi tavapärane töö.

Meie pakutavate Flexiti seadmete näitel saame välja tuua kaheksa nõuannet, mida tuleks jälgida:

  1. Ärge muutke juba määratud seadistusi. Ventilatsioonisüsteem on seadistatud töötama nii hästi kui võimalik juba paigaldamise hetkel.

  2. Suurendage ventilatsiooni õhuhulka (lülitage HIGH režiimile) juhul, kui koduses keskkonnas õhuniiskus suureneb, näiteks peale duši all käimist, riiete kuivatamisel, sauna kasutamisel jne.

  3. Kasutage puhtaid originaalfiltreid. Flexit ei saa garanteerida, et mitteoriginaalfiltrid töötavad ettenähtult Flexiti seadmetes. Kontrollige, et kasutusel olevad filtrid oleksid puhtad ja ummistumata ning ärge unustage filtreid vahetada vähemalt kord aastas.

  4. Seadistage temperatuur ventilatsiooniagregaadil 1-2 kraadi madalamaks kui soovitud toatemperatuur. Nii liigub õhk kodus paremini.

  5. On täiesti normaalne, et seadmesse võib väga külmade ilmadega tekkida härmatis, ent selle pärast ei pea muretsema - see kaob iseenesest. Hoiduge seadme korduvast avamisest, sest see võib raskendada seadme tööd. Ärge lülitage seadet välja, sest siis võib ventilatsioonitorustikus tekkida kondensatsioon.

  6. Kontrollige, et õhu sissevõtuava oleks lumest ja jääst vaba.

  7. Ärge lülitage ventilatsioonisüsteemi madalaimale kiirusele (näiteks AWAY režiimile) väga külmade ilmadega.

  8. Hooldage seadet vastavalt kasutusjuhendile!