Onninen kliendiajakiri 3/2022

12.09.2022 22:00
Mugavus ja energiasääst – nii kirjeldavad kinnisvaraarendajad ja tehnosüsteemide paigaldajad oma klientide ootusi. Inimene otsib mugavust, mis võimaldab tal keskkonda enda järgi sättida ning muretseda argiste asjade üle minimaalselt. Targast inimesest on tänaseks arenenud mugav inimene. Energiakriis on üks välismõjusid, mis kisub meid varasemast mugavustsoonist välja ning sunnib rakendama tarkust. Elektriturul toimuval on kaks poolt – tootmine ja tarbimine. Mõlemad on tegelikult ka meie võimuses. „Investeeringud taastuvenergia tootmisesse ja energiatõhususse on kahetsusvabad,” ütleb avaloos Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetikaosakonna juhataja Jaanus Uiga. Onninen pakub lahendusi mõlemas osas – nii päikeseelektri tootmiseks, salvestamiseks kui ka energiatõhususe suurendamiseks.

Sel korral keskendume Onnineni ajakirjas järgmistele teemadele:

• KUIDAS VÄLJUME ENERGIAKRIISIST?
Energiakriisile on lihtne lahendus olemas. Ja isegi mitte valgusaastate kaugusel, vaid siinsamas Eestis. Pealtnäha keerulise probleemi põhjus on tegelikult elementaarne – ebapiisav hulk mõistliku hinnaga tootmist. Eksperdid pakuvad energiapuuduse leevendamiseks mitmeid variante, mille seast endale sobivaim valida.

• MIDA TEGELIKULT TÄHENDAB TARK MAJA?
Kaasaegne arenenud tehnoloogia peab olema nutikas ning ehitustehnoloogia valdkonda on juurdunud targa maja mõiste. Tark maja sõnapaarina võtab justkui kokku kaasaegse hoone ideaali, millest võib kahel tellijal olla väga erinev arusaam. Mida need sõnad võiksid tähendada tuleviku arhitektuuri, kinnisvaraarenduse ning tehnilise toote funktsionaalsel tasandil?

• KAS PÕRANDAKÜTE SAAB OLLA NUTIKAS?
Põrandaküte on kaasaegses energiatõhusas majas enamasti lahutamatu osa. Aina targemaks muutuvates majades ei piisa aga lihtsakoelisest põrandaküttelahendusest, kus pidevalt ringleb sama temperatuuriga küttevesi. Nutikas põrandaküte aitab sama tulemuse saavutamisel säästa kuni 20 protsendi jagu energiat.

• VENTILATSIOON JA KÜTE SAMAST SEADMEST
Kas ühe tehnilise lahendusega saab tõesti korraldada majale nii ventilatsiooni, vee soojendamise kui ka ruumide kütmise? Flexiti sisekliimakeskus EcoNordic on mõeldud just kõigi kolme funktsiooni täitmiseks, olles seejuures mitmete lisaeelistega.

• MIKS ÕHKSOOJUSPUMBA KORRALINE HOOLDUS END ÄRA TASUB?
Õhksoojuspumba korralikul ja õigeaegsel hooldamisel on omaniku jaoks kolm positiivset otsest mõju – esiteks väheneb pumba tööga kaasnev müra, teiseks säästab tõhusamalt töötav pump elektrienergia kokkuhoiuga raha ning kolmandaks teenib oma kasutajat kauem ja muretumalt.

• KVALITEENE VALGUSALLIKAS ANNAB SÄÄSTU
Sügisel, pimedama aja saabudes, kasvab motivatsioon siseruumide valgustuse täiendamiseks või vahetamiseks. Valgusallikate valdkonna arengusuundade arvestamine valguslahenduse planeerimisel pakub tõhusamat tulemust nii paigaldajale kui kasutajale.

• E-POOD AUTOMAATIKU TEENISTUSES
Onnineni veebipoe automaatikaosa teeb funktsionaalse lahenduse kokkupaneku ja tellimise lihtsamaks nii omal käel tegutsevale asjatundjale kui ka kogenud automaatikule. Kui veebist ei piisa, on meie valdkonna spetsialistid paari hiirekliki või ühe telefonikõne kaugusel.

Loe meie ajakirja --> Onninen uudised 3/2022