Onninen ajakiri 3/2023

21.09.2023 22:00
Augustis 30 aastat tagasi asutati Eestis AS Onninen, esimene kontserni tütarettevõte väljaspool Soomet. Meie areng on olnud järjekindel. Sammhaaval oleme kasvatanud Express-poodide võrku, suurendanud tootevalikut, lihvinud logistikateenust ja arendanud digikanaleid. Nüüdseks on Onninen suurim ja ka kõige kiiremini kasvav tehniliste toodete hulgimüüja Eestis. Nii energeetikas kui ehitusvaldkonnas on Eestis ees ootamas lai tööpõld. Onnineni turupositsioon on tugev ja anname jätkuvalt oma panuse, et ühiskond areneks ning meie klientide äri läheks hästi.

Käesolevast ajakirja numbrist saab lugeda järgnevatest teemadest:

• 30 AASTAT EESTIS.
Kolme aastakümne jooksul on Onninen Eestis sammhaaval ja järjekindlalt oma haaret laiendanud. Ajajoon toob välja mõned olulised verstapostid, tänu millele on Onninenist saanud suurim tehniliste toodete hulgimüüja Eestis.

• AASTATEGA EHITATUD USALDUS.
Paljude tarnijatega teeb Onninen koostööd juba algusaegadest peale. Partnerid hindavad üksteise professionaalsust ja panevad seljad kokku, et kliendi vajadused saaks täidetud ka keerulistes olukordades.

• KUIDAS VANNITUPPA ÕIGESTI INVESTEERIDES HILJEM KULUDELT KOKKU HOIDA?
Mida vaadata vannitoa uue sisustuse valikul? Kas ainult välimust ja hinda? Kui tavaliselt kipuvad just need kaks asja esimesena pähe tulema, siis remonti tehes on veelgi olulisem mõelda kaugemale. Nimelt, kui palju see vannituba aastakümnete jooksul lisakulutusi nõuab. Õigete valikutega saab tulevikus palju kokku hoida.

• 4 KÜSIMUST SOOJUSPUMBA PAIGALDAMISEL JA HOOLDUSEL.
Soojuspumba paigaldamise ja kasutamise juures kipuvad tihti mitmed tähtsad nüansid tähelepanuta jääma. Nii võib energiasääst kujuneda võimalikust väiksemaks ning kinnisvara müügil võivad tekkida ootamatud probleemid.

• ERKI SIREL: MEIE TOOTEVALIK JA KOMPETENTS ON AJAGA TUNDUVALT PARANENUD.
Viimase viie aastaga on Onninen jõudsalt suurendanud külma- ja kliimaseadmete ning nende tarvikute valikut.

• TARK ENERGIA JUHTIMINE VIIB ELEKTRIKULUD ALLA.
Selleks et kõikuva elektri börsihinnaga võimalikult vähe kulutada, peab tark kodu jälgima hindu ning vastavalt sellele tarbima. Parimaks viisiks on salvestada energia akupanka, mis odava elektrihinnaga salvestab energiat, kallimatel tundidel aga annab välja.

• ONNINEN AITAB TALLINNA LINNAPILTI LISADA ARTERI KVARTALIT.
Tallinna kesklinnas käib kibekiire ehitus, sest järgmiseks sügiseks valmib linna tuiksoonel, Olümpia hotelli vastas, pasliku nimega uusarendus – Arteri ärikvartal.

• E-PIIMA UUS TEHAS ON EESTI PIIMANDUSSEKTORI VÕIT.
Eestisse on kerkinud uus tööstuse lipulaev – E-Piima Paides asuv piimatööstuse kompleks, mille maksumus koos sisseseade ja ehitusega on 100 miljonit eurot.

• KODUNE AKUPANK – TÄIESTI TURVALINE JA OHUTU.
Kui uudistes räägitakse raskesti kustutatavatest elektriautode akudest, siis kas peaks kartma ka suurte akupankade pärast, mis kodus energiat salvestavad. Lühidalt kokku võttes pole kartuseks põhjust, sest paiksed akud on väga turvalise tehnoloogiaga.

• VALGUSE TULEVIK KONTORIS.
Augustis jõustus Euroopa Liidus luminofoorlampide turuletoomise keeld, pannes ettevõtteid otsima alternatiivseid ja keskkonnasõbralikke valgustuslahendusi. Onnineni Tallinna kontoris otsustati olla sammu võrra ees ning juba aasta alguses paigaldati uus Ledvance’i innovaatiline valgustussüsteem.

• GALAXY KIREV LEEDIMAAILM.
Leedvalgustid võimaldavad tohutult erinevaid kasutusviise ning arhitektid ja sisekujundajad lasevad fantaasial lennata. Galaxy Profiles'i leedribadele mõeldud profiilide valik kujutlusvõimele eriti piire ei sea.

• PEAGI LAIENEV TOOTEVALIK JA KAASAEGNE MUGAV OSTUKESKKOND LASNAMÄE EXPRESSIS.
Veel sel aastal jõuavad lõpuni Lasnamäe Expressi laiendamistööd. Avaram müügipind võimaldab suurendada kaubavalikut ja pakkuda mugavamat teenindust.