Onninen kliendiajakiri 2/2022

13.06.2022 21:00
Olid ajad, kui ehitama asudes oli tarvis vaid pealehakkamist ja raha. Need ajad lõppesid kaks aastat tagasi ja sellest alates oleme ehituse eritööde ja tehnoloogia valdkonnas päevast päeva tegelenud ammu unustatud nähtustega nagu defitsiit ja meeletu hinnakasv. Raekoja torni tipust Tallinna jälgiv Vana Toomas motiveerib meid kõiki tegutsema selles suunas, et ehitustöö Eestis ei katkeks ning Ülemiste järve veed püsiksid oma kallastes. Täna näeme selgelt Onnineni rolli peamiste väljakutsete ületamisel — nii tarneahelate kui hinnastabiilsuse tagamisel.

Sel korral keskendume Onnineni ajakirjas järgmistel teemadel

  • TEEDE- JA TARISTUEHITUS KOHANEB UUTE OLUDEGA

Imperaator Augustus uskus, et Rooma pole mitte ainult linn Itaalias, vaid kogu maailma keskpunkt. Ta pani aluse Rooma teedevõrgu arendamisele aastal 27 eKr, kui tahtis parandada pealinna ühendust Aadria mere ranniku Rimini sadamalinnaga. Samas oli teede ehitamine nagu tänapäevalgi kallis ja seetõttu ei olnudki see vabariigi ajal kuigi levinud.

  • KUIDAS MAANDADA TARNERISKE?

Möödunud aastal kuulutas Transpordiamet riigihanke suure taristuobjekti ehituseks, mille eeldatav maksumus jääb 30 mln euro kanti. Hanke tulemuste väljakuulutamise järel tuli võitjal lepingu sõlmimiseni oodata vaidlustuseks eraldatud kaks nädalat. Selle ajaga tõusis projektis kavandatud metallarmatuuri hind. Armatuuri kulus seal palju ja nii tähendaski ligi 20-protsendiline kallinemine peatöövõtjale umbes 800 tuhande euro suurust lisaväljaminekut veel enne ehituse algust. Ilmselt hingas siis kergendatult hoopis nii mõnigi konkursil kõrvalejäänud pakkuja.

  • TÕHUSAMA TARISTUEHITUSE SUUNAS E-POE JA TERVIKLAHENDUSEGA

Küllap tuleb paljudele tuttav ette pilapilt üksi kaeviku põhjas rabavast töölisest, keda jälgib pervel kümmekond tunkedes kaaslast. Tänapäeval ei saa infraehituse ettevõtted endale sellist 10-protsendilise jõudlusega protsessi lubada ning vajavad efektiivsust kõiges – alates tööjõust kuni tehnikarendini. Selle eelduseks on terviklahendusele orienteeritud materjalide tarne ja logistika, et vesi-kanalisatsiooni ehitajate brigaadil poleks põhjust ega võimalust üksikut kaevajat vaadates igavleda.

  • MEELDIVA SISEKLIIMA TAGAMINE KAUGJAHUTUSE VÕI SOOJUSPUMBAGA

Optimaalse ja keskkonnasäästliku jahutuse vajadus kasvab nii seoses A-energiaklassi hoonete osakaalu suurenemise kui ka kaugjahutuse võimaluste kasvuga suurlinnades. Väga ratsionaalse valikuna jahutuse lahenduseks paistavad silma fan-coil’id, mis võimaldavad ühildada nii soojuspumpade kui tsentraalse kütte-jahutuse parimad omadused.

  • MILLEKS VENTILATSIOONISEADMELE PILVETEENUS?

Onninen on aastaid soovitanud nii kodutarbijatele kui paigaldajatele Norra pereettevõtte Flexit Nordic seeria ventilatsiooniagregaate, kuna need on kohandatud meie põhjamaisele kliimale, on kõrge kvaliteediga ning järelteeninduse seisukohast üsna probleemivabad. On veel neli lisavõimalust, kuidas võtta ventilatsiooniagregaadist maksimumi, kui ühendada selle juhtimine internetivõrguga.

  • KLIENDIKOGEMUSE PARANDAMINE JA KOKKUHOID AUTOMAATIKA ABIGA

Teenusettevõtted vajavad edukamaks konkureerimiseks enamasti nii võimalust pakkuda paremat kliendikogemust kui ka teha seda endisest kulutõhusamalt. Esmapilgul vastandlikke eesmärke on võimalik korraga saavutada protsesside nutikama seadistusega – näiteks elektrijuhtimise automaatika abil.

Loe meie ajakirja --> Onninen uudised 2/2022