Onninen ajakiri 2/2023

08.06.2023 22:00
Tasapisi, aga vääramatult liigume elektriautode suunas. Euroopa Liidu otsus lubada alates 2035. aastast müüa ainult autosid, mis üldse CO2-heidet ei tekita, on ka tootjaile selge suuna kätte andnud. Näiteks Volkswagen Group plaanib järgneva seitsme aastaga kasvatada oma mudelivalikus elektriautode müügi osakaalu 70%ni. Selle tempoga peab sammu pidama ka laadimistaristu. Meie oleme valmis. Onninen suudab pakkuda juba praegu üle paarikümne erineva laadija kodukasutajale, kortermajale või kontorile.

Käesolevast ajakirja numbrist saab lugeda järgnevatest teemadest:

• MILJARD EUROT INVESTEERINGUID JÄRGNEVA VIIE AASTA JOOKSUL.
Riiklik jaotusvõrguettevõte Elektrilevi plaanib järgneva viie aasta jooksul investeerida üle Eesti miljard eurot, mida on kaks korda rohkem kui varasema viie aasta jooksul.

• HEAD PARTNERID AASTAKÜMNEID.
Onninen tähistab 30 tegevusaasta täitumist Eesti turul. Samasugust juubelit on hiljuti pidanud või peagi pidamas ka mitmed suurkliendid. Tundub, et pikaajalisi partnereid ühendab Onnineniga ka sarnane ärifilosoofia – pikk vaade, kvaliteet, usaldusväärsus.

• AVALA ÄRIKVARTAL PÄLVIS LEED GOLD KESKKONNASERTIFIKAADI.
Rahvusvaheliselt tunnustatud LEED Gold sertifikaat kinnitab, et Kaamose Avala ärihoonete projekteerimisel ja ehitamisel ning ka hoonete kasutusajal on järgitud ja järgitakse keskkonnasäästu ja säästva arengu põhimõtteid.

• NARVA EHITAB.
Narvas käib kibekiire ehitustegevus. Äsja valminud või lõppjärgus on mitmeid märgilisi ehitisi, neist osade valmimist on oodatud aastakümneid.

• MAARJAMÕISA UUTES OPERATSIOONISAALIDES TAGAB PUHTA KESKKONNA HALTON.
Tänavu kevadel valminud Tartu Ülikooli Kliinikumi operatsioonisaalides ja isolatsioonipalatites vastutavad õhupuhtuse eest Haltoni spetsiaalsed meditsiiniasutustele mõeldud sisekliimalahendused.

• STIPENDIAAT, AGA KA PARTNER.
Noori insenere toetades jagab Onninen nendega oma teadmisi ja paneb aluse headele suhetele tulevikus. Sama tähtis on ka õppida tundma noorte maailmanägemist ja kuulata, mida neil on öelda juba praegu.

• HOONEAUTOMAATIKA, MIS ARVESTAB ELEKTRIBÖRSI HINDU.
Integreerides Nord Pooli energiaturu andmed pilvepõhiste lahenduste ja programmeeritavate kontrolleritega, saame suurendada hoonete energia- ja kulutõhusust.

• ELEKTER AUTOSSE OTSE PÄIKESEST.
Elektriautodele üleminekul on lisaks autodele endile sama oluline roll ka laadijatel. Onnineni valikus on juba mitukümmend autolaadijat ning kõiki neid saab ühendada ka päikesepaneelidega, et elekter autos oleks tasuta ja roheline.

• F-GAASIDE KASUTAMIST OOTAVAD EES MUUTUSED.
Mai viimasel nädalal Tallinnas toimunud Euroopa riikide külmaliitude ja -ettevõtete katusorganisatsiooni AREA kevadisel üldkoosolekul arutati muude teemade hulgas ka üleminekut keskkonnale vähem kahjulike külmaainete kasutamisele.

• PARIMAD PROFIILID LEEDRIBADELE.
Onnineni e-poes on Eesti suurim alumiiniumprofiilide valik leedvalgustitele, samuti palju põnevaid profiilide katteid ja leedribasid.

• TÖÖRIISTAD ERITÖÖDE PROFILE.
Onnineni valikusse kuuluvad nüüd tuhanded kvaliteetsed Milwaukee tööriistad ja tarvikud. Eriti tähelepanuväärne on eritööde professionaalidele mõeldud võimsate akutööriistade valik, mis on Eestis saadaval ainult Onninenis.

• ENERGIAPÄEVAD TÕID KOKKU OMA ALA TIPUD.
Onnineni Energiapäevade paneeldiskussioonides arutlesid põletavatel energiateemadel Eesti tippspetsialistid. Arvukates töötubades ja messialal said kokku spetsialistid oma praktiliste küsimustega ja tootjad lahendustega.

• NÜÜD SAAB TOOTEID TELLIDA KA PAKIAUTOMAATI.
Onninen võttis alates maikuust kasutusele e-poes tarnelahenduse pakiautomaatidesse, kus koostööpartneriks on DPD Eesti.