Kindlad ja mugavad Haltoni tuleklapid

23.01.2023 21:00
Tuleklappide kasutamisest ei pääse ühelgi objektil, kus ventilatsioonitoru läheb läbi tuletõkkeseina. Kuigi pealtnäha on kõik tuleklapid üsna sarnased ja peaksid täitma sama funktsiooni, võib neil siiski olla oluline vahe nii paigaldusmugavuse kui tulekindluse osas.

Oleme täiendanud Onnineni laovalikut Haltoni tuleklappidega, mis on oma toime poolest väga tõhusad tule leviku tõkestamisel ning samas optimaalsed erinevate paigaldusviiside ja mugavuse seisukohast. Ja mis peamine, need on endisest oluliselt madalama hinnaga ‒ areng, mida tänapäeva ehitusolustikus enam väga tihti ei kohta.

Paigalduse puhul on tähtis nii selle lihtsus kui tuleklapi sobivus erinevat sorti paigalduseks. Üks oluline paigaldust lihtsustav element on klappi ümbritsev eelvalmistatud krae tuletõkkemastiksiga täitmiseks. Paljudel tootjatel on klapid konstrueeritud ilma kraeta ja nii plekist kinnituskoht kui ka tuletõkkemastiksiga serv tuleb käsitsi tekitada. Haltoni FDI klappidel on juba küljes vajalik serv, mille välimus jääb korrektsem. Täites selle krae vastava seguga, saab olla kindel, et kõik tulepüsivuse nõuded on täidetud ja välimus jääb samuti korrektne.

Uudistootena tulevad meil valikusse ka täidetud kraega klapid, millel piisab nelja poldiga kinnitusest seina külge. Eriti hästi sobib selline klapp neisse kohtadesse, kus seinaviimistlus on juba tehtud.

Uudistootena tulevad meil valikusse ka täidetud kraega klapid, millel piisab nelja poldiga kinnitusest seina külge. Eriti hästi sobib selline klapp neisse kohtadesse, kus seinaviimistlus on juba tehtud. Nii on võimalik vältida puhtas ruumis seguga mäkerdamist. Samuti on tähtis ajavõit nii serva käsitsi tegemise kui segu kuivamise arvelt.

Teine oluline aspekt on klappide sobivus eri tüüpi paigalduseks nii vertikaal- kui horisontaalkonstruktsioonile ehk seina ja lae alla. Kõik Onnineni laost saadaolevad klapid on tähistusega EI 60 (ve ho i <-> o) S. See tähendab, et see klapp sobib nii tulekolde poole kui väljapoole tulekolde piiri, nii vertikaalse kui horisontaalse paigaldusega. Oluline on tuleklapitähistuses sulgudes asuv eesmine osa ‒ sobib kasutamiseks nii vertikaalselt kui horisontaalselt. Sulgudes olev tähistus „i<->o‟ viitab, et paigaldus sobib nii sees- kui väljaspool tulekolde seina.

Üsna tihti võib kohata klappe, millel pole näiteks horisontaalset tähistust. Vertikaalseinas on see testi läbinud, kuid laes mitte. Võiks küsida, et mis seal vahet on. Laepaigaldusega klapi tulekindlus peab olema tugevam, sest kuumus liigub üles ja seetõttu tasub sellele tähistusele suurt tähelepanu pöörata. Sama lugu on ka nende klappidega, mis on loodud ainult kas ühel või teisel pool seina paigaldamiseks. See seab samuti täiendavaid kitsendusi paigaldajale ja selle vältimiseks oleme eelistanud universaalseid klappe, mida võib vastavalt vajadusele paigutada nii ühele kui teisele poole tuletõkkeseina.
Eeliseks on ka lühike paigaldusmaa. Kui enamik tootjaid kasutab küllaltki pikki klappe, siis Haltoni FDI klappide puhul võib see olla alates 145 mm.

Teine tüüp klappe, mida Onnineni Laost pakume, on EFC ‒ see on torusisene ehk nn plafoonitagune tuleklapp. Toote teeb eriliseks üliväike paigaldussügavus. EFC tuletõkkeklapp mahub otse ventilatsiooni plafooni taha seina sisse ja läheb üleni torusse. Toimimispõhimõte on teiste klappidega sarnane ning kõrgel temperatuuril vajutab vedru selle kinni, kuid selle vahega, et klapilabad on poolringikujulised ja seetõttu on klapp ise kompaktsem. Manuaalse päästmisega klapi puhul pole labade olek väljastpoolt näha ning sellisel juhul on soovitatav kasutada liugmuhvi või muud võimalust toru/kanali avamiseks. Samas on EFC klappe võimalik tarnida ka mikrolülitiga, mis võimaldab majaautomaatikal jälgida klapi olekut ‒ kas see on kinni või lahti.

Kortermajas, kus ventilatsioon tuleb fassaadi mööda tuppa, ning on tuleklapi paigalduse vajadus, on tuletõkkeseina sisse mahtuv EFC klapp kõige optimaalsem lahendus.

EFC ja FDI tuletõkkeklapid on kaks peamist Haltoni tootesarja versiooni, mida laotootena kohe pakume, kuna need katavad ära kõik enamlevinud olukorrad ning teevad seda ühtviisi tõhusal ning optimaalsel viisil. Samas pakume tellimisel kogu Haltoni tuleklappide tootesarja.

Tuleklapp pole mugavustoode ning selle paigaldamine on vältimatu, kuid parima toote valik tagab paigaldajale suurema paindlikkuse ja väiksema ajakulu.