Onninen kliendiajakiri 1/2022

27.03.2022 21:00
Ehitusturu olukorda 2022. aasta algul iseloomustasid turu kõrgseisust tulenevad väljakutsed: hinnatõus materjalide osas, pikenenud tarneajad ja tööjõupuudus. Kujunenud geopoliitiline olukord muudab meie piirkonnas pilti kardinaalselt, kuna paljud materjalide tarneahelad olid seotud Valgevene ja Ukrainaga. See kõik tähendab olulisi muutusi. Palju kiiremaid ja järsemaid, kui võisime prognoosida alles aasta tagasi rohepöördest kirjutades.
 • EHITUSTURU TIPUD RISKIDE MAANDAMISEST


  Hinnad, tööjõu ja materjalide kättesaadavus esitavad turuosalistele suuremad väljakutsed.

 • MILLEGA ARVESTADA KÜTTESÜSTEEMI RENOVEERIMISEL


  Talvine küttearvete šokk pani paljusid korteriühistuid ja eramajade omanikke mõtlema, kas midagi annab teha kulude vähendamiseks. Kui energiahinda majaomanik mõjutada ei saa, siis säästlikuma kütte nimel taristu renoveerimine on kahtlemata enda kätes.

 • NUTIKAS SEGISTIVALIK - MITTE AINULT DISAIN JA HIND


  Kui sageli olete kogenud, et ujula või spaa avalikus duširuumis on pesuvesi kord


  liiga kuum, siis liiga külm ja lõpuks ei voola piisava tugevusega või piisavalt kaua? Dušisegistite puhul on nende toime enda nahal kõige otsesemalt tunda ja seeläbi väljenduvad ka nende tehnilised omadused.

 • LASNAMÄE EXPRESS LAIENDAS ELEKTRITOODETE VALIKULT


  Lasnamäe Express on laiendanud oma kaablite ja elektritoodete valikut sedavõrd, et lisaks kõige tavapärasemale nõudlusele oleks alati saadaval nii erineva tulepüsivusklassiga juhtimis-, signaal- ja paigalduskaablid kui ka halogeenivabad elektriinstallatsioonitorud ja paigalduskõrid.

 • AUTOMAATIKA PARANDAB ENERGIATÕHUSUST


  Äri- ja erakinnisvara energiatarbimisest moodustab 85% jahutus ja küte ning


  ülejäänud 15% on valgustuse jagu. Mõlemat energiakulu on võimalik objekti säästlikuma ülalpidamise nimel vähendada, kui kasutada renoveerimisel


  kaasaegse automaatika võimalusi.

 • SÜVISTATUD VALGUSTID - PRAKTILISUS JA MEELEOLU


  „Lihtne“ ja „universaalne“ on märksõnad, miks süvistatud valgustid on muutunud uutes korterelamutes ja eramuteski populaarseks ning nõutud lahenduseks. Süvistatud valgusti on visuaalselt ära peidetud ega sea disainipiiranguid, täites samal ajal kogu ruumi valgustamise ülesannet.

 • KUIDAS MUUTA KÜTMINE SÄÄSTLIKUKS JA KESKKONNASÕBRALIKUKS


  Suurima osa hoonete ülalpidamiskulust moodustab meie kliimas ruumide kütmine. Seetõttu jääb iga ehitise püstitamise või renoveerimise oluliseks väljakutseks säästliku ja mugava küttesüsteemi rajamine. Arvestades tehnoloogia arengut ning kliimaeesmärke, pole autonoomse kütte tagamisel lähikümnendil soojuspumpadele tõsiseltvõetavat alternatiivi.

 • UUS NIPP - PLASTVENTILATSIOON


  Mida teha, kui ehitus- või renoveerimisobjektil on ruumiga väga kitsas ja samas tuleb leida võimalus sundventilatsiooni paigaldamiseks? Üks lahendus on kasutada plastventilatsiooni, millel on lisaks kompaktsusele veel teisigi eeliseid.

 • ONNIAPP - ISIKLIK OSTUPULT SINU TASKUS Veebruaris lansseeris Onninen uue ostulahenduse, et muuta ehitusprofessionaa- lide toodetega varustamist veelgi kiiremaks ja lihtsamaks. OnniApp mobiilira- kendusega saab nüüd isiklikku nutitelefoni kasutada Expressides ostupuldina.

Loe meie ajakirja --> Onninen uudised 1/2022