Soojustagastusega ventilatsioonisüsteemi võtmesõna on õhutihedus

25.05.2022 21:00
Soojustagastussüsteemiga HEATPEX ARIA CONNECT säästate küttekuludelt

Väikesed kasutuskulud ja parim õhukvaliteet saavutatakse siis, kui soojustagastusega ventilatsioonisüsteem on paigaldatud võimalikult õhutihedalt. Süsteemis HEATPEX ARIA CONNECT kasutatud materjalid ja komponentide patenteeritud ühendussüsteem OneClick technology® võimaldavad saavutada ATC 1 standardi PN-EN 17192 kohase kõrgeima tihedusklassi.

Süsteem on turul üks esimesi, mis juba alates 2019. aastast vastab kõige rangema õhutiheduse klassi nõuetele, mida kinnitavad sõltumatus laboris tehtud katsed. Kasutajatele tähendab see suuremat mugavust, mis väljendub madalamas müratasemes ja energiasäästus.

Süsteem on turul üks esimesi, mis juba alates 2019. aastast vastab kõige rangema õhutiheduse klassi nõuetele, mida kinnitavad sõltumatus laboris tehtud katsed.

Süsteemi bakterivastase toime tõhusus on 99,99%

Süsteemi HEATPEX ARIA CONNECT torude ja liitmikute tootmisel kasutatakse Ultra-Fresh®-katet, mis tagab kanalite baktereid hävitava toime (99%), mida kinnitavad sõltumatus laboratooriumis ISO 22196 kohaselt tehtud katsed. Sellel kattel on ka viirusevastane toime. Peale selle vähendab ventilatsioonikanalite sile sisepind mustuse ladestumist.

Süsteemi HEATPEX ARIA CONNECT torude ja liitmikute tootmisel kasutatakse Ultra-Fresh®-katet, mis tagab kanalite baktereid hävitava toime (99%),

Suur vastupidavus ja töökindlus

Süsteemi komponendid on valmistatud vastupidavast ja kergest plastist, mis tagab töökindluse pikkadeks aastateks. Tänu spetsiaalse plastifitseeriva lisandi kasutamisele puudub korrosiooni ja mehaaniliste kahjustuste oht. Oluline on, et tootmiseks kasutatud materjali peetakse üheks kõige terviseohutumaks ja see on 100% taaskasutatav.

Süsteemi komponendid on valmistatud vastupidavast ja kergest plastist, mis tagab töökindluse pikkadeks aastateks.

Tänu OneClick®-tehnoloogiale on soojustagastusega süsteemi kokkupanek kiirem ja lihtsam kui kunagi varem

Süsteem HEATPEX ARIA CONNECT on energiasäästliku paigalduse tagatis ning selle süsteemi idee seisneb esteetiliste ja funktsionaalsete väärtuste ühendamises. Algupärane OneClick®-tehnoloogia võimaldab ühendada süsteemi komponente lihtsalt, ilma tööriistu kasutamata. Kui süsteemi paigaldamisel tuleb midagi muuta, siis saab komponendid ilma neid kahjustamata kergesti lahti ühendada. Süsteemi ARIA CONNECT moodulkonstruktsioon, mis koosneb ainult 6 põhielemendist, ning selle väikesed välismõõtmed võimaldavad paigaldust kiiresti kohandada mistahes hoonega.

UUDIS – isoleeritud õhujaotussüsteem ARIA ADURO

ARIA ADURO on suurepäraste isolatsiooniomadustega materjalist valmistatud soojustagastusega õhujaotussüsteem, mis on saadaval läbimõõtudega 125, 160 ja 200 mm. Seda kasutatakse suurte õhuvooluhulkade edasikandmiseks soojusvahetisse ja sealt tagasi. Koos süsteemiga HEATPEX ARIA moodustab see tervikliku soojustagastussüsteemi. Ka see süsteem vastab kõrgeima õhutihedusklassi ATC1 nõuetele. Valmistamiseks kasutatav materjal (vahtpolüstüreen) on kerge ja vastupidav ning lisatud grafiit annab sellele ka bioloogilise vastupidavuse seente, hallituse ja bakterite vastu.

ARIA ADURO on suurepäraste isolatsiooniomadustega materjalist valmistatud soojustagastusega õhujaotussüsteem

ARIA ADURO on alternatiivne lahendus SPIRO metallkanalitele. ADURO eeliseks on aga 2 korda kiirem paigaldus. Süsteem on traditsioonilistest, metalltorudel põhinevatest ventilatsioonikanalitest 9 korda kergem, tänu sellele on ARIA ADURO kanalite seintele või lakke kinnitamine tunduvalt lihtsam. Tänu süsteemi materjali väikesele soojusjuhtivusele (λ = 0,029 W/mK, mis vastab umbes 30 mm mineraalvilla isolatsioonile) väheneb paigaldusaeg miinimumini, sest täiendav isoleerimine ei ole vajalik.

ADURO eeliseks on aga 2 korda kiirem paigaldus

Tasuta programm ARIA PLANNER projekteerib soojustagastussüsteemi

Veebiaadressil www.heatpex.pl saadaolev tasuta rakendus ARIA PLANNER projekteerib soojustagastussüsteemi 3 lihtsa sammuga.

Veebiaadressil www.heatpex.pl saadaolev tasuta rakendus ARIA PLANNER projekteerib soojustagastussüsteemi 3 lihtsa sammuga. ARIA PLANNER valib ruumide pindalast, ruumalast ja inimeste arvust lähtuvalt soojusvaheti jõudluse, arvutab maja iga ruumi jaoks vajaliku õhuvooluhulga, loob konkreetsele majale kohandatud materjaliloendi ning koostab
valdkonnas kehtivate nõuete kohase soojustagastusega
süsteemi projekti.