Soojustagastusega ventilatsioonisüsteemi võtmesõna on õhutihedus ja paigaldusmugavus

03.10.2022 22:00

HEATPEX plastventilatsiooni terviklahendus

Heatpex Aria tootesari hõlmab hoone ventilatsioonitorustiku täislahendust alates seadme ühendusest kuni ruumis oleva õhujaotajani. Lahenduses on erinevaid baaselemente vaid kuus, mida kombineerides saab täiusliku süsteemi. Kõikide detailide ühendused on tihenditega, mis annab võimaluse need lihtsalt lahti võtta ja uuesti ühendada, kartmata lekke tekkimist. Hetkel on torustiku läbimõõt 75 mm, aga juba 2022 sügisel on tulemas sama lahendusega ka 90 mm torustik.

Heatpex Aria

Soojustagastussüsteemiga HEATPEX ARIA CONNECT säästate küttekuludelt

Väikesed kasutuskulud ja parim õhukvaliteet saavutatakse siis, kui soojustagastusega ventilatsioonisüsteem on paigaldatud võimalikult õhutihedalt. Süsteemis HEATPEX ARIA CONNECT kasutatud materjalid ja komponentide patenteeritud ühendussüsteem OneClick technology® võimaldavad saavutada ATC 1 standardi PN-EN 17192 kohase kõrgeima tihedusklassi.

Süsteem on turul üks esimesi, mis juba alates 2019. aastast vastab kõige rangema õhutiheduse klassi nõuetele, mida kinnitavad sõltumatus laboris tehtud katsed. Kasutajatele tähendab see suuremat mugavust, mis väljendub madalamas müratasemes ja energiasäästus.

Süsteemi bakterivastase toime tõhusus on 99,99%

Süsteemi HEATPEX ARIA CONNECT torude ja liitmike tootmisel kasutatakse Ultra-Fresh®-katet, mis tagab kanalite baktereid hävitava toime (99%), mida kinnitavad sõltumatus laboratooriumis ISO 22196 kohaselt tehtud katsed. Sellel kattel on ka viirusevastane toime. Peale selle vähendab ventilatsioonikanalite sile sisepind mustuse ladestumist.

Suur vastupidavus ja töökindlus

Süsteemi komponendid on valmistatud vastupidavast ja kergest plastist, mis tagab töökindluse pikkadeks aastateks. Tänu spetsiaalse plastifitseeriva lisandi kasutamisele puudub korrosiooni ja mehaaniliste kahjustuste oht. Oluline on, et tootmiseks kasutatud materjali peetakse üheks kõige terviseohutumaks ja see on 100% taaskasutatav.

Heatpex oneclick

__Tänu OneClick®-tehnoloogiale on soojustagastusega süsteemi kokkupanek kiirem ja lihtsam kui kunagi varem __

Süsteem HEATPEX ARIA CONNECT on energiasäästliku paigalduse tagatis ning selle süsteemi idee seisneb esteetiliste ja funktsionaalsete väärtuste ühendamises. Algupärane OneClick®-tehnoloogia võimaldab ühendada süsteemi komponente lihtsalt, ilma tööriistu kasutamata. Kui süsteemi paigaldamisel tuleb midagi muuta, siis saab komponendid ilma neid kahjustamata kergesti lahti ühendada. Süsteemi ARIA CONNECT moodulkonstruktsioon koosneb ainult kuuest põhielemendist ning selle väikesed välismõõtmed võimaldavad paigaldust kiiresti — ja kohandada mistahes hoonega.

UUDIS – isoleeritud õhujaotussüsteem ARIA ADURO

ARIA ADURO on suurepäraste isolatsiooniomadustega materjalist valmistatud õhujaotussüsteem, mis on saadaval läbimõõtudega 125, 160 ja 200 mm. Seda kasutatakse suurte õhuvooluhulkade edasi kandmiseks soojusvahetisse ja sealt tagasi. Koos süsteemiga HEATPEX ARIA moodustab see tervikliku soojustagastussüsteemi. Ka see süsteem vastab kõrgeima õhutihedusklassi ATC1 nõuetele. Valmistamiseks kasutatav materjal (vahtpolüstüreen) on kerge ja vastupidav ning lisatud grafiit annab sellele ka bioloogilise vastupidavuse seente, hallituse ja bakterite vastu. ARIA ADURO on alternatiivne lahendus metallist spiraalkanalitele. ADURO eeliseks on aga 2 korda kiirem paigaldus. Süsteem on traditsioonilistest, metalltorudel põhinevatest ventilatsioonikanalitest 9 korda kergem. Tänu sellele on ARIA ADURO kanalite seintele või lakke kinnitamine tunduvalt lihtsam. Tänu süsteemi materjali väikesele soojusjuhtivusele (λ = 0,029 W/mK, mis vastab umbes 30 mm mineraalvilla isolatsioonile) väheneb paigaldusaeg miinimumini ja eraldi isolatsiooni enam lisada ei ole vaja.

__Tasuta programm ARIA PLANNER komplekteerib vajaminevad materjalid __

Veebiaadressil heatpex-aria.pl saadaolev tasuta rakendus ARIA PLANNER komplekteerib kolme lihtsa sammuga kogu hoone ventilatsioonitorustiku materjalid. ARIA PLANNER valib ruumide pindalast, ruumalast ja inimeste arvust lähtuvalt ventilatsiooniseadme jõudluse, arvutab maja iga ruumi jaoks vajaliku õhuvooluhulga ning loob konkreetsele majale kohandatud materjaliloendi.

Heatpex planner

Tutvu tootevalikuga